Pralka nie wiruje – najczęstsze przyczyny

Pralka nie wiruje – najczęstsze przyczyny

Pralka jest jednym z najważniejszych sprzętów AGD w każdym domu. Jednak, jak każde urządzenie, może czasem odmówić posłuszeństwa. Jednym z najczęstszych problemów, na które skarżą się użytkownicy pralek, jest brak wirowania. W tym artykule przedstawimy najczęstsze przyczyny takiego stanu rzeczy i jak sobie z nimi poradzić.

Zablokowany program

Najprostszą przyczyną, dla której pralka nie wiruje, może być zablokowany program. Upewnij się, że program, który wybrałeś, jest odpowiedni do rodzaju tkanin, które pranego, a także do obciążenia pralki. Sprawdź również, czy drzwiczki są dobrze zamknięte, a pralka jest podłączona do źródła zasilania.

Uszkodzony pas napędowy

Inną przyczyną może być uszkodzony pas napędowy. Pas ten jest odpowiedzialny za napędzanie wirnika pralki i może ulec zużyciu lub oderwaniu. W takim przypadku należy skontaktować się z serwisem i wymienić pas.

Zablokowana pompa odpływowa

Jeśli pralka nie wykonała całego cyklu, a woda nadal stoi w bębnie, przyczyną może być zablokowana pompa odpływowa. Pralka może nie wirować, ponieważ nie może usunąć wody z bębna. Aby rozwiązać ten problem, należy sprawdzić filtr pompy i oczyścić go z ewentualnych zanieczyszczeń.

Uszkodzony układ elektroniczny

Jeśli żadna z powyższych przyczyn nie jest odpowiedzialna za brak wirowania pralki, to problemem może być uszkodzony układ elektroniczny. W takim przypadku należy skontaktować się z serwisem i poprosić o fachową pomoc.

Brak wirowania pralki może być powodowany przez wiele różnych czynników. W niektórych przypadkach problem można łatwo rozwiązać samodzielnie, ale w innych konieczna będzie pomoc specjalisty. W każdym przypadku ważne jest, aby szybko zareagować na nieprawidłowości w działaniu pralki i podjąć odpowiednie kroki, aby uniknąć poważniejszych problemów w przyszłości. Naprawa pralek Dąbrowa Górnicza